6 Nisan 2017 Perşembe

Evdeki Ses

Bu ara evde dura dura biraz Monica Geller'a bağladığım doğrudur,  avokadolu tostlardan, çorap çekmecesi, dip köşe komidin düzenlemeye (herkesin bahar temizliği kendine), goblenlerden (henüz proje aşamasında resim benim değil), çeviri işlerine kadar epey bir domestik ve titiz takıldım. bobi ve sumuşlar odada kendi havasında oldukları için bazı zamanlar kafamın içindeki sesi susturmaya çözüm olarak TV izler oldum. Ama nasıl izlemek?!
Uyanır uyanmaz dedikodu programlarıyla başlayan, sonrasında "bizimle değilsin / tarzsın" programları, son sezonu yaşayan evlendirme ve Survivor Panorama'ya evrilen bir yayın akışından bahsediyoruz. Akşamları ise 3-5 saat süren bir Survivor üstüne annemin eve geldiğinde izlediği diziler soslu bi gürültü kirliliği hakim. İçlerinde bazen takip etmeyi sevdiğim, artık alıştığım karakter/sunucular yok değil ama tabii 2 tane falan. (Jess Molho ile Merve Sevin isimli kızcağız.)
Sonunda dışarı çıkıp insanlarla buluştuğumda veya iş mülakatlarında "Kötü emsal, emsal teşkil etmez.", "Bu çocuk benden mi?", "Delikanlıysa çıksın karşıma", demeye başlayıp evde yalnız kaldığımdaysa kendimi  pencereden boşluğa saatlerce bakarken bulduğumda anladım tüm bu programlardan epey etkilendiğimi. Ben ki, bulaşık yıkarken fonda BELGESEL izleyen, AÇIK RADYO eşliğinde yemek yapan ben, artık mutfaktan ya da her neredeysem duyabileyim diye TV'nin sesini kökleyip çalışıyordum. Neyse ki durumdan işkillenmem, dışarıda sosyal hayatta derdimi anlatabilecek kadar dahi kelimeleri biraraya getirmekte zorlanmam (semptom!) ve çevremdekilerin bu değişimi farkedip yol yakınken uyarması üzerine, artık TV'yi hiç açmamaya karar verdim ancak kafadaki ve dibimizdeki inşaatın matkap  sesleri aşırı rahatsız edici boyuta gelince Stingrey Ambiance diye bir kanal keşfettim, sadece onu izliyor/dinliyorum; (ŞEKİL-A, aşağıda perdeler biraz ekrana yansımış güneşten onları da bu haftasonu yıkayayım diyorum:P) ne ağzını yaya yaya konuşan, ne kavga eden, ne de reality show'daki göze çarpan sahteliklerden var.


Canımsın D-Smart 66.Kanal (Bu bir reklam/sponsor yazısı değildir)  ahahah diğer bloggerlara selam olsun.